Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Channel Description:

tv.blesk.cz

older | 1 | .... | 117 | 118 | (Page 119) | 120 | 121 | .... | 135 | newer

  0 0

  Katolický kněz Tomáš Halík se nebojí postavit většinovému názoru. Vnímá to svým způsobem jako poslání. V rozhovoru s Pavlem Štruncem prozrazuje, že počítá s tím, že by mu právě kvůli jeho názorům mohl někdo ublížit. Po nepříjemném zážitku, který v rozhovoru popisuje, s úsměvem dodává, že vražda u oltáře by byla nejkratší cesta do nebe. Jde přitom prý o to, že zosobňuje to, co část Čechů nenávidí. Naposledy se to ukázalo, když se postavil proti většinovému odsouzení hry Naše násilí a vaše násilí. Její autor nám prý nastavuje zrcadlo. A Halík tvrdí, že pravda je vždy na straně menšiny. Proč? Co je podle něj největší nemoc dneška? V čem prospěly tzv. církevní restituce státu a uškodily církvi? A skutečně se bojí Tomáš Halík o život?

  0 0

  Iniciativa Milion chvilek pro demokracii svolala na řadu náměstí po celém Česku od šesti večer demonstrace proti společné vládě Andreje Babiše s komunisty. Ti by měli tolerancí umožnit vznik menšinové vlády ANO s ČSSD. Jen v Praze se podle odhadů zúčastnily protestu tisíce lidí, v dalších velkých městech Česka pak stovky. Reportéři Blesku monitorovali situaci kromě Prahy také v Brně, Plzni a Ostravě. „Hodnotím to jako mítink politiků, kteří neuspěli ve volbách a v prezidenské volbě,“ reagoval pro iDNES.cz šéf ANO

  0 0

  Andrej Babiš k popisu svého slibu na Pražský Hrad donesl vlastní pero.

  0 0

  Podruhé ho prezident Miloš Zeman jmenoval premiérem a řekl, že mu přeje, aby jeho kabinet tentokrát dostal důvěru. Andrej Babiš, aktuálně stále obviněný politik z dotačního podvodu, na Hradě slíbil, že bude mimo jiné bojovat proti korupci.

  0 0

  Legendární americká značka Harley-Davidson letos slaví 115 let od svého vzniku. Světově největší oslavy proběhnou na začátku července v Praze a očekává se okolo 60 tisíc účastníků.

  0 0

  Andrej Babiš neuspěl se svým dovoláním u slovenského soudu. Jedná se o spor stamním Ústavem paměti národa a jeho spolupráci s komunistickou Státní bezpečností. Babiš tento týden prohlásil, že chce kvůli kauze žalovat Slovensko u Evropského soudu pro lidská práva. A vědci přišli s úplně novým varováním. Obavy mají s psí chřipky, která v současnosti nabývá na síle. Epidemie by totiž mohla vyústit ve smrt tisíců domácích mazlíčků. Nebezpečí ale hrozí i lidem.

  0 0

  Ve státech EU by v dohledné době mohl začít platit zákaz jednorázových plastových brček, tyčinek do uší, nádobí i některých dalších plastových výrobků na jedno použití. Cílem je vyřešit neúnosnou hromadění vyhozeného v oceánech i přírodě. „Ročně asi 320 milionů tun plastu a z toho 13 milionů tun se každý rok dostane do moří,“ řekl ve studiu Blesku ekolog Ivo Kropáček. Podle něj jsou dnes mikročástice plastů i v rybách či medu a snadno se tak mohou dostat i k Čechům.

  0 0


  0 0


  0 0

  Sobotní přívalové deště, které zasáhly Semilsko, Bruntálsko, Šumpersko i Prahu, mají nejméně jednu oběť. Mladou dívku, která se svými třemi přáteli pátrala v kanále Motolského motoka po tzv. kešce, našli záchranáři večer mrtvou. Utonula. Dva její přátelé jsou v nemocnici, po čtvrtém muži stále záchranáři pátrají. 

  0 0

  V Bagdádu se snaží uhasit sklad s uloženými volebními lístky z nedávných parlamentních voleb. O požáru dnes informovalo irácké ministerstvo vnitra. Parlament nařídil kvůli nesrovnalostem ruční přepočítání volebních lístků. Volby se konaly v květnu a podle zveřejněných výsledků zvítězila koalice kolem duchovního Muktady Sadra.

  0 0

  Bývalý prezident Václav Klaus se pustil do německé kancléřky Angely Merkelové kvůli jejímu obratu k uprchlickým kvótám. Zatímco do roku 2015 Merkelová prosazovala v rámci Evropské unie povinné přerozdělování uprchlíků, teď začíná couvat. Svým spolustraníkům řekla, že nepřispělo ke smíru v Evropě. „Nevím, jestli vlastně paní Merkelová prozřela a nevím, jestli ji duch svatý osvítil a najednou začíná vidět svět jiným způsobem,“ řekl Blesk Zprávám k obratu německé kancléřky Klaus 

  0 0

  Martina Součková (35), trenérka veslařského klubu pražské Slavie, máma dvou kluků (12) a (6) se po sobotní bouři stala bez přehánění hrdinkou. Neváhala ani vteřinu a vydala se v katamaránu na pomoc dvěma tonoucím lidem, pro které právě do rozbouřené Vltavy skákal z lodi Evropa také bývalý námořník Radovan Stránský. Oba tonoucí ale ke dnu stahovalo vodou nasáklé oblečení a proud byl tak silný, že život riskovali i jejich zachránci. Díky nim přežili. Jedna lovkyně kešek bouři nepřežila, po dalším muži policie stále pátrá.

  0 0

  Převoz tržby opavské velkoprodejny do banky se nepovedl kvůli úspěšné loupeži, v níž mají prsty dva pracovníci bezpečnostní služby. Teď jim i jejich komplici hrozí až 12 let.

  0 0

  Nebýt jeho a neméně odvážné trenérky veslařů Martiny Součkové (35), byl by se dvěma keškaři topícími se ve Vltavě amen. Když někdejší námořník Radovan Stránský (51) uviděl lidi v nesnázích, neváhal ani sekundu a skočil do rozbouřené řeky, aby jim pomohl.

  0 0

  Pálením červených trenýrek skončilo napětí kolem tajemné tiskové konference prezidenta Zemana. Ten tak využil svůj úřad k tomu, aby zúčtoval se svými odpůrci. Červené trenky vyvěsila na Pražském hradě ve střežený okamžik skupina Ztohoven v roce 2015. Zeman je prý koupil od státu za 1 korunu.

  0 0

  Jak bude o víkendu? Oteplí se, ale nijak dramaticky. A přeháněk se také úplně nezbavíme.

  0 0


  0 0

  Jak se účinně bránit horkému počasí? Je řada triků, které vašemu tělu mohou ulehčit. 

  0 0


older | 1 | .... | 117 | 118 | (Page 119) | 120 | 121 | .... | 135 | newer