Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Channel Description:

tv.blesk.cz

older | 1 | .... | 130 | 131 | (Page 132)

  0 0

  Bývalý prezident Václav Klaus nevyloučil, že by se mohl opět ucházet o prezidentský úřad. Domnívá se ale, že to je úkol pro nové generace. 

  0 0

  Mohl bych v zimě chodit v kraťasech, ale nechodím. Otužilecké plavání a otužování jako takové je pro mě sport, jak řekl v pondělí v Epicentru předseda České otužilecké unie Vladimír Komárek. Dodal, že otužování má kromě zlepšování imunity člověka i několik dalších pozitiv. Není ale pro lidi s nemocným srdcem a u dětí by se podle něj mělo postupovat opatrně.

  0 0

  Úhynu dvou čerstvě narozených lvíčat podle vedení Zoo Liberec nešlo zabránit.  „Neustále jsme lvíčata monitorovali. Domnívali jsme se, že vše probíhá dobře,“ vysvětlil v Epicentru vedoucí zoolog liberecké zoo Luboš Melichar. Jak doplnil ředitel zoo David Nejedlo, umělým odchovem a krmením z lahve by se u lvíčat potlačily jejich přirozené zvířecí instinkty.

  0 0

  „Děsí mě, jak se naplňují prognózy, o kterých jsme mluvili už před 10 lety. Prohloubí se ta sucha období od dubna do října,“ řekl ve středu v Epicentru ředitel Českého hydrometeorologického ústavu Mark Rieder. Pokud by sucho dál trvalo, tak podle hydrometeorologa Ladislava Kašpárka z Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM by se lidé kolem Labe například v Hradci Králové klidně mohli ocitnout bez vody.

  0 0

  „Chtěli vytopit místnost nějakým plynovým ohřívačem. Já si nedokážu představit, že by to u nás někdo tímhle způsobem vytápěl,“ řekl tvůrce únikových her Petr Simm s tím, že to byla hloupost a nedbalost. Podle něj představa, že majitel únikovky bude jen sedět, a jen mu budou na účet přibývat peníze, je nesmyslná. Každá taková místnost potřebuje kromě bezpečnostní kontroly i pravidelnou údržbu a opravy.

  0 0

  Víkend bude ve znamení vlhkého a čerstvého západního proudění, takže přinese oteplování a bude bohatý na srážky. Postupně se bude jednat o srážky dešťové nebo smíšené a sněžit bude pouze v horských oblastech. Tam za víkend napadne dalších až 25 cm sněhu.

  0 0

  Kliniku v Jeseniově ulici aktivisté obsadili demonstrativně, aby vzbudili zájem veřejnosti o opuštěné objekty, ne aby ji ukradli, jak řekl v Epicentru zástupce Autonomního sosciálního centa Klinika Jakub Ort. Ten dům nemá využití, i když Správa železniční dopravní cesty tvrdí něco jiného, dodal Ort s tím, že k jednání o využití areálu jsou aktivisté přesto otevření.

  0 0

  Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové mnoho lidí neumí správně užívat nebo kombinovat léky; často ani nečteme příbalový leták. Lidé často ani nevědí, že jim  může ublížit i obyčejný paracetamol nebo ibuprofen, jak řekla v Epicentru Blesku. Zároveň ale dodala, že pokud se někdo chce vědomě předávkovat, tak ani sdílený lékový záznam, přístupný pro lékaře a lékárníky, tomu nezabrání.

  0 0

  Zraněný na zledovatělém chodníku má velkou šanci na odškodnění, jak řekl ve středu v Epicentru Blesku právník společnosti Vaše nároky.cz Petr Novák. Zároveň ale dodal, že o neschůdnosti chodníku je třeba si sehnat důkazy, tedy například fotodokumentaci, svědky a podobně. Zodpovědnost pak nese obec. Pokud zranění chodci způsobí sníh a led padající ze střechy, odpovědný je podle Nováka majitel takového domu.

  0 0

  Už tři čtvrtě roku vyhlíží nový domov v tachovském Útulku U Šmudliny krásný 6letý kříženec Benny. V útulku je přitom tento veselý a bezproblémový pes už podruhé během svého života.

  0 0

  „Měla jsem tehdy hlas jako šestnáctiletá dívka a on neviděl, tak si myslel, že nepatřím k ošetřujícímu personálu,“ řekla Zdena Kmuníčková k rozhovoru s popáleným Janem Palachem s tím, že nahrávala jen s jeho souhlasem. „On to uvítal.  Snažila jsem se, aby odpovídal jen krátce, mluvila jsem hlasitě, protože měl poškozený i sluch,“ dodala psychiatrička. Podle ní byl přesvědčený, že přežije.

  0 0

  Podezřelí z vraždy čerpadlářky Jany (†58) byli u soudu.

older | 1 | .... | 130 | 131 | (Page 132)