Attn! Always use a VPN when RSSing!
Your IP adress is . Country:
Your ISP blocks content and issues fines based on your location. Hide your IP address with a VPN!
Bonus: No download restrictions, fines or annoying ads with any VPN Purchased!
Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Articles on this Page

(showing articles 1 to 50 of 50)
(showing articles 1 to 50 of 50)

Channel Description:

tv.blesk.cz
  0 0

  Vražda slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky stála zatím neznámého zadavatele nejméně 70 tisíc eur (cca 1,8 milionu korun). Uvedl to v pondělí na tiskové konferenci vyšetřující prokurátor. Zatím byli obviněni čtyři pachatelé, vyšetřovatelé mají prý silné důkazy.

  0 0

  Jan Čižinskýz Prahy Sobě o tom, proč by se měl stát primátorem Prahy.

  0 0

  Petr Stuchlík o tom, proč by se měl stát primátorem Prahy právě on... 

  0 0

  Zdeněk Hřib z Pirátů o tom, proč by se měl stát primátorem Prahy.

  0 0

  Bohuslav Svoboda z ODS o tom, proč by měl být znvou primátorem Prahy.

  0 0

  „Mohou Vám voliči nadále věřit, když se Adrianě Krnáčové nepodařilo během čtyř let splnit slib a opravit Václavské náměstí?“ Na to se ve středu ptal moderátor David Vaníček v předvolební debatě politických lídrů premiéra Andreje Babiše (ANO) v narážce na jeho prohlášení ze září 2014 na sociální síti. „Část Václaváku byla rekonstruována, to se povedlo. Ale koalice dopadla tak, jak dopadla, Zelení nám úspěšně dva roky blokovali vůbec veškeré investice,“ řekl předseda hnutí ANO Babiš.  

  0 0

  „To není namířené proti Pirátům nebo proti někomu konkrétnímu. Je to zaměřené proti anarchii, proti nečinnosti, proti tomu, jak teď vypadá Praha, jak stagnuje,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala k předvolebnímu spotu pražské organizace strany, ve kterém se válí na zemi člověk evidentně pod vlivem návykové látky. Odmítl tím, že by Občanská demokratická strana v kampani cíleně útočila na Piráty a upřesnil, že ODS nabízí pořádek, kompetenci a konkrétní řešení.

  0 0

  Spojení vlakotramvají ze středočeského dvojměstí Brandýs nad Labem - Stará Boleslav do Prahy je realizovatelné. O tom je přesvědčen předseda Pirátů Ivan Bartoš s tím, že jde o plán jeho strany. Přitom se stejným nápadem přišla tamní garnitura už před zhruba třiceti lety. Bartoš na otázku, zda ji Piráti o myšlenku okradli, uvedl, že jeho strana prezentuje vlastní smělé plány a vize, které se snaží plnit.

  0 0

  MHD v Praze zdarma, které před komunálními volbami slibují sociální demokraté, mají velmi dobře spočítané, jak tvrdí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD. V Brně zase její partajníci slibují zdarma popelnice seniorům. Maláčová odmítla, že by po sociálních demokratech tímto zůstaly zadlužené radnice. „My to máme velmi dobře spočítané,“ zdůraznila.

  0 0

  Trochu schizofrenně působí politika komunistů v jednotlivých městech a regionech. Strana sice hlásá nulovou toleranci hazardu, protože staví občanské zájmy nad ziskovými, jak nedávno prohlásila komunistka Marta Semelová, kandidátka v senátních i komunálních volbách.  V Chebu ale tamní koalice s pěti hlasy komunistů hazard do města vrátila, i přes odpor místních obyvatel. „Každá naše základní organizace je autonomní, suverénní, my jsme samosprávnou politickou stranou, která nebude diktovat z centra to, co mají jednotlivé základní organizace dělat,“ řekl k tomu ve středu v předvolební debatě Blesku předseda KSČM Vojtěch Filip.

  0 0

  Situaci, kdy kandidát KDU-ČSL v Čakovicích na ulici lahví nesouhlasně poléval stánek SPD, označil předseda lidovců Pavel Bělobrádek za nešťastnou a nelze z ní nic usuzovat. Je to podle něj jen exces jednoho ze zhruba 16 tisíc kandidátů, které lidovci postavili do komunálních voleb. „KDU-ČSL je bezpochyby stále konzervativní stranou,“ zdůraznil ve středeční předvolební debatě kandidát do senátu Bělobrádek.

  0 0

  Cílené útoky, vytýkání nesplnitelných slibů a snaha nachytat protivníka „na švestkách“ – taková byla předvolební debata politických lídrů před senátními a komunálními volbami ve středu na Blesk.cz. „Není toto klamavá reklama? Slibujete, že budete stavět až čtyřikrát více bytů, než jste stavěli v tomto volebním období,“ zaútočil například na premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše Jiří Pospíšil z TOP 09 . Naproti tomu si s Vítem Rakušanem ze STAN, se kterou TOP 09 pomalu tvoří spojenectví, okatě nahrávali. „Zdědili jsme různé průšvihy, Zelení nám celou výstavbu úspěšně blokovali a dva roky jsme se nemohli pohnout,“ kontroval Babiš.

  0 0

  Přinejmenším diskutabilní je předvolební videospot starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře TOP 09, který se v klipu nechává bít klackem. Předseda strany Jiří Pospíšil ale míní, že se to třeba někomu líbí. Ovšem že starosta vyčlenil v radničních novinách pro zájmové skupiny jedinou stránku. „Mohlo by to být klidně víc, ale jsou v mnoha místech starostové, kteří dávají propagaci jenom sami sobě, nepouštějí do novin ani opozici, natož pak spolky nebo, řekněme, zástupce občanského života,“ namítl Pospíšil.

  0 0

  Byla to nadsázka. Tak předvolební klip ostravského kandidáta STAN Jiřího Sedláčka, který v něm prohlásil, že voličům neslibuje vůbec nic, označil místopředseda strany Vít Rakušan ve středeční debatě Blesku. „V době, kdy celá republika blábolí, slibuje nesmysly, rozdávají se telefonní čísla a podobně, my jsme se tomu formou tohoto klipu chtěli trochu vysmát,“ opřel se nepřímo Rakušan do Babišova hnutí ANO a jeho předvolebních billboardů.

  0 0

  Mamba je superrychlé zvíře, je třeba si na ni dávat pozor, překvapilo mě, že ji má doma 30letá chovatelka, tvrdí herpetolog plzeňské zoo Jan Dohnal. Had podle něj mohl zalézt i do nejmenší škvíry, Dohnal tvrdí, že nejlepší je teď nechat ho chcípnout v domě, kde se dle jeho názoru nejspíš nachází. Jak lze vůbec v Česku mambu pořídit? Kolik může stát? A co zkušenému odborníkovi na plazy vadí na diskuzi, kterou celá kauza vyvolala? Odpovědi najdete ve videu v úvodu článku.

  0 0

  Česko má před sebou relativně teplý víkend. Díky teplému jihozápadnímu proudění se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat až na 22 °C. 

  0 0

  Andrej Babiš odvolil. Poslechněte si jeho komentář.

  0 0

  Prezident Miloš Zeman odvolil v rámci komunálních voleb na ZŠ Brdičkova. K dispozici měl namísto obvyklé plenty židli a upravenou školní lavici.

  0 0

  Po třech dnech našla zahrádkářka pohřešovanou jedovatou mambu v koruně stromu.

  0 0

  David Řešátko s manželkou na zahradě našel uprchlou jedovatou mambu zelenou.

  0 0

  Kvůli slevám na jízdném podrobil Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL kritice předsedu vlády Andreje Babiše z ANO. „Část těch lidí vlastně odradíte tím, že došlo ke zdražení a potom tam některé nalákáte. Jestli by nebylo lepší, aby jezdili více všichni?“ rýpnul si ve středu v předvolební debatě do premiéra předseda lidovců. Babiš ale kontroval, že u Českých drah došlo k chybě, která byla napravena, že důchodci jsou spokojení a slevy byly správný krok.

  0 0

  ODS podle předsedy KSČM Vojtěcha porušuje zákon. „Dal jsem vám někdy souhlas k tomu, abyste použili moji fotografii na své billboardy? Proč to děláte?“ rozezlil se ve středeční debatě první muž komunistů na předsedu ODS Petra Fialu. „My jsme varovali občany před tím, co si myslíme, že je nebezpečné, a to je to, aby tady spolupracovaly strany, jako je vaše, jako je SPD, jako je hnutí ANO, tak jak jsme to viděli v poslanecké sněmovně v posledním roce,“ ohradil se předseda občanských demokratů.

  0 0

  „Sociální demokracie usiluje o navýšení minimální mzdy, která je v Evropě jedna z nejnižších – 12 200 korun. Žil jste již někdy za tak malé částky a jaké to bylo?“ udeřila při středeční debatě politických lídrů ve studiu Blesku ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD na předsedu ODS Petr Fialu. Ten odpověděl, že místo zvýšení minimální mzdy, které dělá problémy zaměstnavatelům, by sociální demokracie měla přestat odmítat jejich návrh na snížení daní a další opatření. „To je podpásová otázka. Nepoužívejte na mě demagogické argumenty, ale starejte se o to, aby ti lidé měli opravdu reálně víc peněz,“ rozohnil se Fiala.

  0 0

  Celý záznam 15. relace S prezidentem v Lánech. Miloš Zeman exkluzivně pro Blesk okomentoval výsledky komunálních a senátních voleb. Co vzkázal pražské ČSSD a jak "poblahopřál" svému rivalovi v prezidentské volbě Jiřímu Drahošovi, který se už v prvním kole dostal do Senátu ČR?

  0 0

  O víkendu bude pokračovat nádherné období tzv. Tereziánského babího léta, takže počasí nebude mít chybu. Po rozplynutí ranních mlh očekáváme jasno nebo polojasno a nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na 23 °C.

  0 0

  Aktivisté se budou muset po letech peripetií zřejmě vystěhovat z autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Nejvyšší soud zamítl dovolání proti verdiktu o jeho vyklizení. A olomoucký vrchní soud snížil trest za znásilnění studentek Jaroslavu Dobešovi alias guru Járovi.

  0 0

  Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek (41) těsně před koncem senátních voleb oznámil, že už v březnu nebude kandidovat do čela lidovců. Cítí se prý vyhořelý. V rozhovoru pro Blesk Zprávy promluvil o roztroušené skleróze, se kterou léčí i o tom, co pro něj bylo v politice nejtěžší. Ve volbách neuspěl jako kandidát na senátora. Vv Náchodě ho porazil Martin Červíček z ODS. Bělobrádek byl zvolený předsedou KDU-ČSL na mimořádném sjezdu strany ve Žďáru nad Sázavou 20. listopadu 2010.  

  0 0

  Česko má po senátních volbách, které vyhrála ODS a ve kterých propadly vládní ANO i ČSSD. A také komunisté. Předsedou horní komory by se mohl stát senátní matador Jaroslav Kubera z ODS, který vyhrál počtvrté v řadě. To šéf lidovců Pavel Bělobrádek neuspěl a už před sečtením výsledků řekl, že nebude znovu kandidovat na předsedu strany.

  0 0

  V ZOO Praha dopřávají slonlm pravidelnou koupel. Tentokrát si s sebou jeden z chovatelů vzal podvodní kameru a pořídil unikátní záběry slonice Gulab! 

  0 0

  Víkend definitivně ukončí krásné období babího léta s nadprůměrnými teplotami, která nás až na krátké epizody, provázelo poslední 3 týdny. Od severozápadu k nám začne proudit vlhčí vzduch, ve kterém se bude vytvářet oblačnost. Místy tak musíme počítat i s přeháňkami nebo deštěm. Teploty půjdou dolů jen pozvolna, pořádný teplotní šok nás čeká až po víkendu. Nicméně letního oblečení, se budeme muset vzdát už o víkendu.

  0 0

  Lhostejnost lékařky a naprostý chaos! Tak táta Adámka (10) popisuje, co se dělo v pardubické nemocnici. Na lékaře čekal krvácející chlapeček dlouhých 13 minut. Při tom padl do kómatu a museli ho 40 minut oživovat. Teď má poškozený mozek, nemluví, nereaguje a nehýbe se.

  0 0

  Budoucí minsitr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) postupně odhaluje své plány. Pozici Miroslava Pocheho - tedy politického tajemníka sice zruší - i dál ale se svým někdejším šéfem bude spolupracovat. A spolupráci chce nabídnout také Aleši Chmelařovi. Státnímu tajemníkovi pro evropské záležitosti, kerý si příliš nesedl s premiérem Andrejem Babišem. 

  0 0

  Podlaha posetá zvířecími výkaly, silný zápach a na 70 zanebaných koček. Tak to vypadalo domě jedné chovatelky v Neratovicích. Na udání tam v pátek odpoledne přijela policie a krajská veterinární správa, která rozhodla, že zvířata zabaví a předá je spolku, který se o ně postará. Zřejmě ale nejde jen o zanedbanou péči. Právník spolku Hlas zvířat Robert Plicka upozornil, že existuje řada důkazů, které majitelka s kočkami obchodovala přes inzeráty.

  0 0

  Smrt k vysokým horám patří, je přesvědčen český horolezec Ivo Grabmüller, který zdolal nejvyšší vrcholy všech světadílů. Při posledním výstupu na Mount Everest sám bojoval o holý život, když mu kvůli závadě došel kyslík. Nakonec to odnesly „jen“ čtyři prsty. „Když jste v osmi tisících metrech, nemůžete čekat, že vám někdo pomůže. Ohrozil by svůj vlastní život,“ řekl ve studiu Blesku.

  0 0

  Eurokomisařka Věra Jourová: Chci elektronické důkazy o teroristech hned, ne za 120 dní. Co proti džihádistům chystá? To prozradila v rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Sťrasburku.

  0 0

  Možné týrání koně prověřuje policie v soukromém areálu ve Zbůchu na severním Plzeňsku. Podvyživeného a zraněného koně musela přivolaná veterinářka na místě utratit. Zbytek stáda byl podle závěrů kontroly v pořádku a zůstává u majitele.

  0 0

  Imigrační právník Matúš Varga žijící a pracující v USA varuje Evropu před špatným azylovým systémem. Americké azylové zákony jsou podle něj natolik tvrdé, že nelegální migranty umí rychle vrátit zpět. Na druhou stranu Varga kritizuje opatření zavedená Donaldem Trumpem, kdy migrační systém nešetří nikoho a je až příliš tvrdý. 

  0 0

  Na pražské Letné začala v pátek 26. října statická ukázka techniky armády a složek integrovaného záchranného systému. Koná se u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Potrvá do neděle. Lidé uvidí mimo jiné více než 150 kusů současné, historické a speciálních techniky. Vstup je zdarma. Součástí akce budou také krátké dynamické ukázky spolupráce složek IZS. Návštěvníci na velkoplošných obrazovkách uvidí historické filmy tematicky zaměřené na působení armády na území Prahy, záznamy přehlídek ozbrojených sil v historii, nebo krátké filmy zachycující spolupráci složek IZS během povodní v Praze. Přichystáno je také několik výstav. Budou se věnovat 25 letům Městské policie a Policie ČR, 160 letům Zdravotnické záchranné služby nebo působení českých vojáků v zahraničních operacích, které lidem představí výstava fotografií Ten druhý život. Prezentaci připravila i ASC Dukla, a to včetně rozhovorů s medailisty armádního sportu. Program je každý den od 08:00 do 18:00 a k dispozici je kompletně na webu akce.

  0 0

  Po 42 měsících rekonstrukce se v neděli otevře návštěvníkům historická budova Národního muzea na Václavském náměstí v Praze. Částečný provoz muzea zahájí Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava, která je připravena ke stému výročí vzniku Československa a mapuje všechny klíčové okamžiky bouřlivého 20. století v Československu, ale i konkrétní osudy obyčejných lidí. Poprvé v ČR, ale i vůbec na světě na ní je pohromadě soubor originálních dokumentů, které osudově ovlivnily československé dějiny - Pittsburská dohoda, mnichovská dohoda, vídeňská arbitráž nebo československé ratifikace mírových smluv z Versailles, Saint Germain a Trianonu, jež ukončily první světovou válku. Výstava měla premiéru na Slovensku, kde ji vidělo 76.000 návštěvníků.

  0 0

  Videomapping připomněl v necelých 10 minutách vznik Československa, Voskovce a Wericha, české úspěchy, jako jsou značky Jawa nebo Tatra, ale také mobilizaci, nacistické nálety a atentát na Heydricha či okupaci v roce 1968. Z novějších dějin pak vítězství hokejistů v Naganu nebo členství v EU. Projekci zakončilo poselství Tomáše Garrigua Masaryka: „Budu se na vás ještě chvíli dívat, jak to tu vedete.“ Poté zazněla česká a slovenská hymna.

  0 0

  Bývalý prezident Václav Klaus a vojenský historik Eduard Stehlík byli hosty prvního a speciálního vydání nového pořadu Epicentrum. Téma: 100 let republiky. Podívejte se na celý záznam.

  0 0

  Vojenský historik Eduard Stehlík byl hostem nového pořadu Epicentrum, k tématu 100. výročí republiky. Kromě toho ale také popsal své emoce, které jako voják prožívá, když se ze zahraničních misí vrací „rakve zakryté českou vlajkou“.

  0 0

  Podívejte se na sestřih vojenské přehlídky ke 100. výročí založení Československa.

  0 0

  Ačkoliv už začal listopad, vysoké teploty minulých dní budou pokračovat i o víkendu. Čeká nás na tuto roční dobu nezvykle teplé a slunečné počasí. Po páteční oblačnosti místy s občasnými přeháňkami se můžeme těšit na víkend plný sluníčka. V sobotu se ranní mlhy brzy roztrhají a pod jasnou oblohou naměříme na teploměrech až 15 stupňů. V neděli se oteplí ještě více - až na 18 stupňů Celsia a bude jasno nebo skoro jasno.

  0 0

  Ruský prezident Vladimir Putin ocenil českého písníčkáře Jaromíra Nohavicu Puškinovou medailí. „Český bard“ při té příležitosti v Kremlu i krátce zazpíval 

  0 0

  Český prezident Miloš Zeman jako přivítání na národním stánku České republiky na veletrhu v čínské Šanghaji zahrál čínskému prezidentovi i ruskému premiérovi na klavír píseň Sentimental Journey. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka je jeho nejoblíbenější.

  0 0

  Téměř před dvěma lety mu v IKEMu transplantovali srdce. Vratislav Ludvík prožil klinickou smrt, pak mu lékaři nedávali moc šancí. Než pro něj našli vhodného dárce. Dobrý den.

  0 0

  Praze bude vládnout nová koalice sestavená z Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu. Jejich lídři v pondělí podepsali koaliční smlouvu, která má mezi prioritami například zahájení stavby metra D, ale také větší otevřenost a elektronizaci státní správy. Právě přílišná transparentnost a větší zapojení lidí do rozhodování může podle politického komentátora Petra Holce pražské radnici uškodit. 

  0 0

  Syn českého předsedy vlády Andrej Babiš ml. byl dle svých slov pro Seznam Zprávy unesen na Krym, tvrdí, že jeho ho otec chtěl, aby zmizel po vypuknutí aféry s údajným dotačním podvodem kolem Čapího hnízda. Skandální odhalení zřejmě otřese vládou. Hosty pořadu Epicentrum na toto téma byli živě Marian Jurečka z KDU-ČSL a politolog Jan Kubáček.

  0 0

  Kvůli infekci postupně přestala vidět. Oční operace jí po dlouhých 16 letech slepoty vrátila zrak a Hana Charvátová teď už 10 let dokonce čte bez brýlí. Prý nikdy nepřestala doufat, že se jí zrak zase vrátí. Když ihned po operaci zase začala vidět, prý to byl pro ni šok a pocit obrovského štěstí, jak řekla v Epicentru Blesku. Oční chirurgové takto vracejí zrak mnoha nevidomým.