Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Articles on this Page

(showing articles 1 to 50 of 50)
(showing articles 1 to 50 of 50)

Channel Description:

tv.blesk.cz
  0 0

  Čeká nás zatažený, mlhavý a sychravý víkend s občasným deštěm, zato v neděli se mírně oteplí. Pátek bude podle meteoroložky Dagmar Honsové ve znamení inverzní oblačnosti až mlhy s občasnými srážkami, které k ránu mohou přimrzat na ledovku. Sobota bude velmi podobná. Denní teploty od tří do sedmi stupňů Celsia se ale v neděli dostanou až na osm stupňů.

  0 0

  Premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci po závěrečnám hlasování o důvěře vládě zaútočil slovně na novinářku Seznam Zpráv. Odmítl jí odpovědět na otázku, kdy se sejdou kvůli aktuálnímu vývoji kauzy jeho syna zástupci bezpečnostních služeb. Stejnou otázku po chvíli položila také redaktorka ČT - Babiš se jí zeptal, proč by jí měl odpovídat, protože ví, že se Seznamem spolupracují. 

  0 0

  Jana Maláčová působí jako ministryně práce velmi dobře, zvedá svá rezortní témata a je úspěšná při jejich obhajobě, řekl v pondělí v Epicentru Blesku sociálně demokratický senátor Jiří Dienstbier. Byla by to podle něj zajímavá kandidátka do čela strany v době její krize. Dodal, že poslanci ČSSD odešli před hlasováním o důvěře vládě proto, že jim sice vadí trestně stíhaný premiér, ale je pro ně důležitější možnost prosazovat program sociální demokracie.

  0 0

  Ochránci zvířat z Velké Británie zveřejnili šílené záběry z kožešinové farmy ve Finsku. Zvířata chovaná pro vzácnou kůži na ní žijí v příšerných podmínkách a před smrtí neuvěřitelně trpí. Záběry zbídačených norků a lišek jsou jen pro silné povahy...

  0 0

  Policie i ochránci zvířat se mají na pozoru. Přestože byla Iva Wastlová (48) z Plzně byla minulý pátek obviněna ze dvou trestných činů, lidé z jejího okolí se bojí nejhoršího. Vypadá to, že s ohavnými obchody se psy úplně neskončila. Wastlové hrozí až 5 let kriminálu. Za týrání a podnikání načerno. 

  0 0

  Prezident Miloš Zeman měl řeč v izraelském Knesetu a dočkal se fanfár na uvítanou. Část opozičních poslanců ale jeho vystoupení vynechala.

  0 0

  Mrazivé počasí bude přetrvávat i o víkendu a sluníčka si moc neužijeme. Bude zataženo, k tomu ale bude vát silný vítr, před kterým varují meteorologové od pátečního do sobotního rána. Občas také zasněží nebo sprchne a na silnicích a chodnících bychom měli být zvlášť opatrní, protože déšť bude namrzat na ledovku. Teploty se budou v noci pohybovat několik stupňů pod nulou, přes den kolem nuly nebo jen těsně nad ní.

  0 0

  Iva Volková založila tento útulek před pěti lety. Dnes se tady stará hlavně o stará a týraná zvířata. Mezi nimi je také Cir, ovčák, který sloužil policii a když šel do výslužby, nová majitelka se k němu zachovala příšerně.

  0 0

  Tisíce lidí v sobotu, jako již tradičně v první adventní víkend, zaplnily Staroměstské náměstí i přilehlé ulice, aby si užily sváteční okamžik. Právě v 16:30 se tisíci světel poprvé rozzářil ztepilý smrk, který do centra Prahy přicestoval před pěti dny z Rynoltic na Liberecku. Odstartovaly tak očekávané vánoční trhy na Staroměstském náměstí.

  0 0

  Domov pro opuštěné psy a kočky založila jeho majitelka s rodinou už před čtvrt stoletím. Útulkem v Řepnici prošly už tisíce zvířat a paní Miluše patří mezi lidi, kteří svou práci berou jako poslání.

  0 0

  O víkendu si nezapomeňte vzít deštníky. Sluníčka si totiž neužijeme, protože bude zataženo a v nížinách zaprší. Teploty se budou přes den držet kolem osmi stupňů nad nulou. Ve vyšších polohách bude samozřejmě chladněji, hrozí tam ledovka. V horských oblastech by mohlo napadnout až 30 centimetrů nového sněhu, na silnicích pak můžou vznikat sněhové jazyky.

  0 0

  Jsme členy EU i NATO. A stejně se někdy tváříme, že stojíme mimo. To vadí na českém přístupu generálovi Petrovi Pavlovi, který po konci v čele struktur NATO přemýšlí, co dál.

  0 0

  Původně malý rodinný azyl pro opuštěné psy vznikl na jaře roku 2009. Jetos má kapacitu pro čtyři desítky psů a stále se rozrůstá. Momentálně se v hospodářském stavení v Častoníně budují další prostory pro nemocná a opuštěná zvířata.

  0 0

  Myslet si, že obědy zdarma plošně pro předškoláky a školáky setřou ekonomické rozdíly mezi dětmi, je naivní, řekla v pondělí v Epicentru Blesku specialistka pro oblast vzdělávání Miluše Vondráková ze společnosti Tutor. Podle ní je navíc myšlenka bezplatného stravování ve školních jídelnách nedotažená. Podotkla, že za to, kde a kolik čeho dítě za den sní, mají odpovědnost jeho rodiče a nikdo by ji z nich neměl snímat.

  0 0

  Ať se limit pro posuzování krádeže ještě jako přestupku klidně zvýší z pěti na 10 tisíc, říká znalec v oboru oceňování Lukáš Křístek. Souhlasí tak s návrhem ministerstva spravedlnosti. V Epicentru Blesku připomněl, že se tato hranice už 16 let nezvyšovala, na rozdíl od cen a mezd. Podle něj to více lidem prospěje, než uškodí.

  0 0

  Naprosto otřesný případ podvodů se zvířaty rozpletli během půl roku pražští policisté. Trestně stíhají dvě ženy Ivetu B. (46) a její společnici (18), které z množíren skupovaly štěňátka, falšovaly jejich očkovací průkazy a pejsky pak dál prodávaly přes inzeráty. Zvířata ale byla nemocná a v několika případech dokonce záhy zemřela. Na svědomí ženy nejspíš mají až 500 takových prodejů! Policisté pátrají po dalších poškozených, podvodnicím hrozí až pětileté vězení.

  0 0

  Doručovatelé České pošty jsou stále přetížení, je jich málo, pracují těžce a často v přesčasech, někdy i neplacených, jak přiznal ve středu v Epicentru šéf státního podniku Roman Knap. Zároveň ale řekl, že Česká pošta zvládá doručování zásilek během celého roku i teď před Vánoci, přes chybějících 1300 doručovatelů, velmi dobře. On sám si v této době rozvážení balíků vyzkouší.

  0 0

  Nejzranitelnější skupinou lidí na Vánoce jsou senioři. Častou jsou sami a opuštění a stávají se obětmi zlodějů a podvodníků. Jak se jim bránit a jak je na takové situace připravit? O tom je Epicentrum Blesku, hostem byl Jan Lorman ze Sdružení Život 90. 

  0 0

  Naprosto otřesný případ podvodů se zvířaty rozpletli během půl roku pražští policisté. Trestně stíhají dvě ženy Ivetu B. (46) a její společnici (18), které z množíren skupovaly štěňátka, falšovaly jejich očkovací průkazy a pejsky pak dál prodávaly přes inzeráty. Zvířata ale byla nemocná a v několika případech dokonce záhy zemřela. Na svědomí ženy nejspíš mají až 500 takových prodejů! Policisté pátrají po dalších poškozených, podvodnicím hrozí až pětileté vězení.

  0 0

  Zimní počasí bude pokračovat i o víkendu, kdy může sem tam slabě zasněžit, místy budou srážky v neděli umrzat. Proto dejte pozor na ledovku. Přes den se teploty budou držet pod nulou, k ránu bude v mrazových kotlinách dokonce i pod minus 15 stupňů Celsia.

  0 0

  Útulek Tibet je rodinný azyl pro psi, kočky a hospodářská zvířata. Jeho majitelé se sice zaměřují hlavně na pejsky s handicapem, ve své péči mají ale i prase nebo dvě čerstvě narozená jehňata.

  0 0

  Majitelka útulku se stará ovíce než 120 koček. Domov u ní našla ale i srnka, poník a další zvířata. Většina koček zůstává v azylu doživotně, lidé totiž nemají o adopce zájem.

  0 0

  Obřích rozměrů nabírá nechutný kšeft překupnic štěňat Ivety Brixové (46) a její pomocnice Sandry (18). Obě ženy, které, jak zjistily Blesk Tlapky, pojí jeden muž, prodávaly nemocná zvířata z množíren.

  0 0

  Psí domov v Lukavici pečuje zhruba o 70 pejsků. Většinou se jedná o důchodce a nemocná zvířata. velká část je v domově už natrvalo. Veškerou veterinární péči a krmení pro zvířata hradí spolek z darů dobrovolníků. Na nutné opravy kotců ale nezbývají peníze.

  0 0

  JIMLÍN – Už popáté pomohli zaměstnanci Czech News Center, vydavatele deníku Blesk, opuštěným zvířatům. Letos svou sbírku věnovali Útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně. Zpříjemnili tak Vánoce psům a kočičkám, kteří tam čekají na nový domov.

  0 0

  Více než rok žije v Psím domově v Řepnici na Litoměřicku kříženec bišonka Alby (7 až 8 let). Kvůli dlouhotrvající léčbě, kterou musel podstoupit, se tam stal služebně nejstarším obyvatelem. Teď už vyhlíží nový domov.

  0 0

  Spolek funguje zhruba dva roky a pomáhá hlavně starým a týraným psům. Pejsci žijí v domácím azylu společně se zakladateli spolku. I přesto, že záchranářům pomáhají dobrovolníci, kteří nosí hlavně materiální pomoc, peníze na provoz stále chybí. Čtyřlístek pro hafany totiž stále buduje a opravuje prostory, aby mohl zachránit co nejvíce zvířat.

  0 0

  Oteplení až na 11 stupňů nad nulou přinese víkendová předvánoční obleva, jak řekla meteoroložka Dagmar Honsová. Nezapopeňte deštníky a pláštěnky, protože bude většinou pršet, a povane čerstvý až silný vítr. Podle Honsové je už teď jasné, že podobné to bude i na Štědrý den, tedy v pondělí. Čekají nás tedy i letos Vánoce na blátě.

  0 0

  Indonésie se vzpamatovává s dalšího ničivého tsunami, které po sobě zanechalo nejméně 168 mrtvých. Lidé umírali na pláži i na koncertě, varování úřadů tentokrát selhalo.

  0 0

  Ničivé tsunami v Indonésii se kromě vysokého počtu mrtvých postaralo i o jeden hodně výrazný moment. Vlna totiž udeřila přímo během koncertu skupiny Seventeen, které při neštěstí zemřel jeden ze členů i manažer. Do poslední chvíle nikdo nic netušil.

  0 0

  Ve středu pronesl na zámku v Lánech prezident Miloš Zeman první vánoční poselství svého druhého volebního období. Hlava státu bilancovala volební rok a slíbila, že bude ve svém druhém období usilovat o obranu České republiky, slíbil i další výjezdy do českých a moravských krajů. Podívejte se na video!

  0 0


  0 0

  Jak bude o víkendu, na Silvestra a Nový rok? Odpověď nabídne Dáša Honsová.

  0 0

  Australské Sydney přivítalo nový rok 2019 ohňostrojem, který patří tradičně k těm největším na planetě. Podívejte se na něj

  0 0

  Poprvé v novodobé historii vystoupil se svým novoročním projevem předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). V České republice prý chybí lidem více pokory a demokracie nám potéká mezi prsty. „Trvám na tom, že naše země je plná úžasných většinou neznámých lidí,“ řekl mimo jiné Kubera ve své řeči a narážel na to, že se často přehlíží lidé, kteří se živý manuální prací. Sám se prý bojí, jak budou vypadat oslavy 30 let od pádu komunismů. Kritizoval totiž oslavy z roku 2018, kdy kytice některých státníků skončily na pražské národní třídě v koši. 

  0 0

  Nejhezčí Vánoce, jaké si jen může opuštěná psí duše přát, přichystal náš redakční kolega Ivan  D.Hladík (43) jezevčíkovi Matějovi. Vyhlédli si ho s manželkou v útulku, teď už jim spolu s jejich druhým jezevčíkem Tondou zahřívá pečlivě postele.

  0 0

  Premiér Andrej Babiš (ANO) v Lánech vystoupil před novináři po novoročním obědě s prezidentem Milošem Zemanem a manželkami obou politiků. Zmínil druhý kvartál letošního roku jako možný termín vládních změn. A také to, že obědů zdarma by se mělo dočkat 170 tisíc školáků

  0 0

  V Česku se od pátku po celý víkend projeví vliv teplé fronty. Teploty se přes den dostanou nad nulu a v nížinách se dá čekat déšť, ale na horách bude sněžit a napadne tam až 25 centimetrů nového sněhu. Silnice, přes den mokré, mohou v noci namrzat a hrozí i náledí, jak řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

  0 0

  Bývalý prezident Václav Klaus nevyloučil, že by se mohl opět ucházet o prezidentský úřad. Domnívá se ale, že to je úkol pro nové generace. 

  0 0

  Mohl bych v zimě chodit v kraťasech, ale nechodím. Otužilecké plavání a otužování jako takové je pro mě sport, jak řekl v pondělí v Epicentru předseda České otužilecké unie Vladimír Komárek. Dodal, že otužování má kromě zlepšování imunity člověka i několik dalších pozitiv. Není ale pro lidi s nemocným srdcem a u dětí by se podle něj mělo postupovat opatrně.

  0 0

  Úhynu dvou čerstvě narozených lvíčat podle vedení Zoo Liberec nešlo zabránit.  „Neustále jsme lvíčata monitorovali. Domnívali jsme se, že vše probíhá dobře,“ vysvětlil v Epicentru vedoucí zoolog liberecké zoo Luboš Melichar. Jak doplnil ředitel zoo David Nejedlo, umělým odchovem a krmením z lahve by se u lvíčat potlačily jejich přirozené zvířecí instinkty.

  0 0

  „Děsí mě, jak se naplňují prognózy, o kterých jsme mluvili už před 10 lety. Prohloubí se ta sucha období od dubna do října,“ řekl ve středu v Epicentru ředitel Českého hydrometeorologického ústavu Mark Rieder. Pokud by sucho dál trvalo, tak podle hydrometeorologa Ladislava Kašpárka z Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM by se lidé kolem Labe například v Hradci Králové klidně mohli ocitnout bez vody.

  0 0

  „Chtěli vytopit místnost nějakým plynovým ohřívačem. Já si nedokážu představit, že by to u nás někdo tímhle způsobem vytápěl,“ řekl tvůrce únikových her Petr Simm s tím, že to byla hloupost a nedbalost. Podle něj představa, že majitel únikovky bude jen sedět, a jen mu budou na účet přibývat peníze, je nesmyslná. Každá taková místnost potřebuje kromě bezpečnostní kontroly i pravidelnou údržbu a opravy.

  0 0

  Víkend bude ve znamení vlhkého a čerstvého západního proudění, takže přinese oteplování a bude bohatý na srážky. Postupně se bude jednat o srážky dešťové nebo smíšené a sněžit bude pouze v horských oblastech. Tam za víkend napadne dalších až 25 cm sněhu.

  0 0

  Kliniku v Jeseniově ulici aktivisté obsadili demonstrativně, aby vzbudili zájem veřejnosti o opuštěné objekty, ne aby ji ukradli, jak řekl v Epicentru zástupce Autonomního sosciálního centa Klinika Jakub Ort. Ten dům nemá využití, i když Správa železniční dopravní cesty tvrdí něco jiného, dodal Ort s tím, že k jednání o využití areálu jsou aktivisté přesto otevření.

  0 0

  Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové mnoho lidí neumí správně užívat nebo kombinovat léky; často ani nečteme příbalový leták. Lidé často ani nevědí, že jim  může ublížit i obyčejný paracetamol nebo ibuprofen, jak řekla v Epicentru Blesku. Zároveň ale dodala, že pokud se někdo chce vědomě předávkovat, tak ani sdílený lékový záznam, přístupný pro lékaře a lékárníky, tomu nezabrání.

  0 0

  Zraněný na zledovatělém chodníku má velkou šanci na odškodnění, jak řekl ve středu v Epicentru Blesku právník společnosti Vaše nároky.cz Petr Novák. Zároveň ale dodal, že o neschůdnosti chodníku je třeba si sehnat důkazy, tedy například fotodokumentaci, svědky a podobně. Zodpovědnost pak nese obec. Pokud zranění chodci způsobí sníh a led padající ze střechy, odpovědný je podle Nováka majitel takového domu.

  0 0

  Už tři čtvrtě roku vyhlíží nový domov v tachovském Útulku U Šmudliny krásný 6letý kříženec Benny. V útulku je přitom tento veselý a bezproblémový pes už podruhé během svého života.

  0 0

  „Měla jsem tehdy hlas jako šestnáctiletá dívka a on neviděl, tak si myslel, že nepatřím k ošetřujícímu personálu,“ řekla Zdena Kmuníčková k rozhovoru s popáleným Janem Palachem s tím, že nahrávala jen s jeho souhlasem. „On to uvítal.  Snažila jsem se, aby odpovídal jen krátce, mluvila jsem hlasitě, protože měl poškozený i sluch,“ dodala psychiatrička. Podle ní byl přesvědčený, že přežije.

  0 0

  Podezřelí z vraždy čerpadlářky Jany (†58) byli u soudu.