Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Channel Description:

tv.blesk.cz

older | 1 | .... | 123 | 124 | (Page 125) | 126 | 127 | .... | 135 | newer

  0 0

  Ve čtvrtečním duelu před senátorskými volbami proti sobě zasedli ústavní právník Aleš Gerloch, který do horní komory kandiduje jako nezávislý, a komunista Milan Mňuk. Ten prohlásil, že KSČM je za činy své předchůdkyně KSČ, od kterých se distancovala, pranýřovaná neprávem. Klidně by ji proto raději přejmenoval. Gerloch má KSŠM také za demokratickou a kdyby nebyla, jsou podle něj mechanismy, jak ji rozpustit.

  0 0

  KSČM je podle jejího člena a kandidáta do Senátu Milana Mňuka stranou demokratickou, zároveň by ji ale přejmenoval, aby se odpoutala od minulosti. Jeho oponent, ústavní právník Aleš Gerloch, který kandiduje do Senátu jako nezávislý, se v tom s Mňukem překvapivě shodl. Jinak by prý soud už stranu zrušil.

  0 0

  Druhý zářijový víkend bude, alespoň co do počasí, velmi příjemný. Podle meteoroložky Dagmar Honsové sice možná budeme sem tam potřebovat deštníky, protože místy asi sprchne, ale teploty se budou držet na letních hodnotách. Však kalendář stále říká, že je ještě léto. Nejkrásnější den víkendu bude neděle, a to i přes ranní mlhy.

  0 0

  Na cizince, kteří chtějí žít v Česku, je třeba být tvrdší a pokud se budou vyhýbat práci nebo překračovat zákony, aplikovat na ně nulovou toleranci, jak řekl v pondělí v předvolebním duelu primátor Mladé Boleslavi a kandidát na senátora za ODS Raduan Nwelati. „Vaše výroky jsou nebezpečné a prohlubujete příkopy. Spíše bychom měli hledat způsoby integrace,“ oponovala mu Daniela Weissová, která v Mladé Boleslavi kandiduje do Senátu za Piráty.

  0 0

  Druhý zářijový víkend patřil oslavám stoletého výročí založení Československa. Na pražském Staroměstském náměstí se při této příležitosti uskutečnil první ročník Československého festivalu. Na návštěvníky čekaly kromě bohatého kulturního programu také stánky s řemeslnými výrobky nebo prezentace jednotlivých krajů České a Slovenské republiky. Akce byla pro veřejnost zdarma a přilákala kolem desetitisíc návštěvníků.   Vedle pomníku Mistra Jana Husa vyrostlo pódium, na kterém se vystřídala v sobotu i v neděli řada umělců. Nechyběl třeba Vladimír Mišík, Spirituál Kvintet, Kamil Střihavka, Patrola Šlapeto, Žlutý pes nebo slovenské kapely Družina či Fats Jazz Band. Na festivalu byla k vidění také přehlídka šatů s motivy české a slovenské krajiny, památek a měst z dílny Marie Zelené a další zajímavý program. „Pro návštěvníky jsme připravili celkem dvacet hodit programu na podiu. Především mě těší, že naše pozvání přijaly významné osobnosti, například pan profesor Pavel Pafko, profesor Václav Pačes, Antonín Panenka, Imrich Bugár, Dagmar Pecková a jiní. Také jsem potěšen, že jsme zde mohli přivítat i veřejnosti neznámé osobnosti, které se zasloužily o záchranu životů a bezpečí občanů - hasiče, policisty a také záchranáře, před kterými je potřeba smeknout,“ uvedl ředitel festivalu Jiří Král. Osobnosti na podiu pronesly zdravice a krátká poselství. Většina z nich se shodla na tom, že by k sobě společnost měla být více tolerantní a laskavější.   Na náměstí byly rozmístěné také stánky, ve kterých si lidé mohli zakoupit české a slovenské rukodělné a řemeslné výrobky – kováři, tkalci, výrobci svíček, čokolád, medoviny a dalších. V Karolinu zase byla k vidění výstava ke stoletému výročí republiky a ochutnávka českých specialit. V Betlémské kapli se prezentovaly slovenské speciality a regiony. „Cením si propojení Česka a Slovenska. Stále k sobě patří a na to bychom neměli zapomínat.   Slováci mají k Praze stále silnou vazbu a vnímají ji jako hlavní město Československa. Češi se na Slovensku cítí jako doma, máme k sobě hodně blízko,“ uvedla Klára Badinková ze zahraničního zastoupení slovenského cestovního ruchu v ČR. Na příští rok se organizátoři ze spolku Wine & Art plánují s Československým festivalem na Staroměstské náměstí vrátit. Tentokrát by rádi oslavili třicet let od sametové revoluce. „Od roku 1989 neuplynula tak dlouhá doba a tak bychom chtěli prezentovat osobnosti, které pomohly s posunem obou republik někam dál,“ dodal ředitel festivalu Jiří Král.

  0 0

  Mají novomanželé berňáku udávat, kde měli svatební hostinu, kolik přišlo hostů, jaká byla útrata a jak za ni zaplatili?  O to se v úterním předvolebním Duelu Blesku mimo jiné přeli bývalý ministr financí Ivan pilný, který kandiduje do Senátu za ANO s Pirátem a bývalým náměstkem ministryně financí Lukášem Wagenknechtem. Oba se shodli na tom, že finanční správa by měla ubrat ze své horlivosti.

  0 0

  Čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga (TOP 09) postihla při schůzi nejspíš nevolnost a upadl. Poslanci kvůli tomu přerušili schůzi, o nic závažného nešlo, uvedli kolegové.

  0 0

  Evropská unie překáží ruské velmocenské politice v rozšíření sféry jejího vlivu a my se musíme mít velice na pozoru. EU si musíme pěstovat a ne si ji rozbíjet, nebo z ní snad vystupovat, jak dnes v předvolebním Duelu řekl Hayato Okamura, který kandiduje do Senátu za KDU-ČSL s podporou Zelených. „Můj bratr i prezident Zeman nahrávají Kremlu,“ řekl Okamura. Evropská unie vadí i dalším mocnostem, včetně USA, prohlásil v Duelu Marek Hilšer, nezávislý kandidát do Senátu.

  0 0

  „Elity zanedbávají věci, nechávají to takzvaně vyhnít, a když pak to doběhne a tak se to řeší, tak se pohybujou po povrchu, v detailech. Nejdou k věci, k podstatě,“ řekl ve čtvrtečním Duelu herec Vladimír Kratina, který kandiduje do Senátu jako bezpartijní za ODS. Kritikou na postup investic i liknavost politiků nešetřil. „Plácáme se na jediný bolševický dálnici, tam stojíme jak kreténi a nic se nestalo,“ dodal.

  0 0

  Ve čtvrtečním DUELU se setkali sociolog Ivan Gabal, který kandiduje do Senátu jako nestraník za Zelené a herec Vladimír Kratina, který chce do horní komory Parlamentu jako bezpartijní za ODS. Oba by se nebránili přijetí určitého počtu migrantů, také kritizovali špatně nastavené státní mechanismy a drhnoucí výstavbu a opravy dálnic, což se podepisuje i na D1, na které podle Kratiny „stojíme jako kreténi“.

  0 0

  I když září už vstupuje do druhé poloviny, do Česka se o víkendu vrátí letní počasí, jak řekla Blesku meteoroložka Dagmar Honsová. Po zataženém a místy propršeném pátku se podle předpovědi postupně vyčasí a teploty v sobotu vystoupají na 24, v neděli dokonce na 25 stupňů. Deštníky zřejmě potřebovat nebudeme. Jen bychom měli dát pozor v sobotu na ranní mlhy a v neděli ráno v mrazových kotlinách na přízemní mrazy.

  0 0

  Čas oponou trhnul, nechci ženy vrátit k plotně, ale maminky by měly učit své děti dělat dobré jídlo, tvrdí v rozhovoru s Pavlem Štruncem lékařka a bývalá tvář pořadu Jste to, co jíte Kateřina Cajthamlová. Podle ní se Češi odnaučili jíst zdravě, sama přitom upozorňuje na časté mýty. „Záleží hlavně na člověku, ne na potravině, kvalitní salám může být zdravý, smažák sem tam neškodí,“ tvrdí. Vyloženě ji ale štve veganství a hlavně raw strava, která prý výrazně škodí především v těhotenství. Jak se změnilo naše stravování po pádu režimu? Starají se Češi dostatečně o své zdraví? A v čem ji štvou foodblogeři? Podívejte se na rozhovor.

  0 0

  Na Chomutovsku a v celých severozápadních Čechách jsou v ODS stále kmotři namočení do dotačních kauz, jak řekl v předvolebním Duelu na Blesk.cz Přemysl Rabas, který kandiduje do Senátu za hnutí Senátor 21. Nevím o nich, asi jsou tam někde jako skrytí členové strany, oponoval mu Jaroslav Zahrádka, který usiluje o křeslo v horní komoře právě za Občanskou demokratickou stranu.

  0 0

  Moje volební plakáty někdo přelepuje vašimi, postěžovala si v úterním Duelu na Blesk.cz kandidátka do Senátu za ČSSD Lucie Orgoníková svému protivníkovi Danielu Hermanovi, který chce do horní komory Parlamentu za KDU-ČSL. Ten odpověděl, že s tím nemá nic společného, že to je zřejmě práce agentury, která výlep zajišťuje a rozhodně nejedná na jeho pokyn.

  0 0

  Imunita je na ho.no a kvůli ní do Senátu jít nechci, jak prohlásil ve středečním Duelu Blesku lékař a trestně stíhaný exhejtman David Rath, který kandiduje do horní komory Parlamentu za Suverenitu. Dodal, že funkce senátora by měla být neplacená a čestná. Podle jeho oponenta, starosty Prahy-Březiněvsi Jiřího Haramula, který usiluje o post senátora za hnutí ANO, by zase v Senátu rozhodně neměl být trestně stíhaný člověk.

  0 0

  Imunita je na ho.no a v Senátu bych ji hledat nechtěl, jak prohlásil ve středečním Duelu Blesku lékař a trestně stíhaný exhejtman David Rath, který kandiduje do horní komory Parlamentu za Suverenitu. Dodal, že by senátorům sebral platy, protože funkce senátora by měla být čestná, nezištná služba občanům. Podle jeho oponenta, starosty Prahy-Březiněvsi Jiřího Haramula, který usiluje o post senátora za hnutí ANO, by zase v Senátu rozhodně neměl být trestně stíhaný člověk.

  0 0

  Málo platné, astronomický podzim už přichází. Po tropických teplotách celého pracovního týdne se v sobotu ochladí a to výrazně – zhruba o 12 stupňů Celsia. Kromě teplejšího oblečení budeme potřebovat také deštníky, protože v sobotu i v neděli se dá očekávat, že bude hlavně dopoledne pršet a možná se objeví i bouřky, jak řekla Blesku meteoroložka Dagmar Honsová. Teploty v noci klesnou místy na osm stupňů, přes den nepřesáhnou 20 stupňů Celsia.

  0 0

  Je v pořádku, že se policistům přidává, ale že je jich málo, nevyřeší navyšování platů, jak řekl ve čtvrtečním Duelu Blesku kandidát na senátora za ODS Martin Červíček. Zkušení lidé podle něj od sboru odcházejí kvůli obrovské byrokracii a chybějícím technologiím. 

  0 0

  Jen pár minut trvalo poslancům projednávání žádosti o vydání Zdeňka Ondráčka z KSČM. Ve Sněmovně totiž chybělo stanovisko výboru, který má na starosti poslaneckou imunitu a jasno by tak mělo být až během října. Miloš Zeman se poslední den zahraniční návštěvy Německa setkal se svým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem, poté ho čekala schůzka s kancléřkou Angelou Merkelovou. Během cesty si prezident našel čas, aby Blesku exkluzivně vysvětlil, jaké budou další kroky v omezení inkluze, na čemž se dohodl expertní tým prezidenta republiky s ministrem školství Robertem Plagou. 

  0 0

  Pohonné hmoty i nadále zdražují. Analytici navíc upozorňují, že ceny benzinu a nafty budou stoupat i v nejbližším týdnu. Hlavním důvodem je zejména zvýšení ceny severomořské ropy Brent až na téměř 80 dolarů za barel. Církev se pyšní novým čtyřhvězdičkovým hotelem. Zámek v Dolních Břežanech, který za komunismu sloužil jako ubytovna pro vojáky, byl po rekonstrukci za 250 milionů korun ve čtvrtek otevřen jako hotel Chateau Clara Futura.  

older | 1 | .... | 123 | 124 | (Page 125) | 126 | 127 | .... | 135 | newer